Fatih CIDIROĞLU
KAYMAKAM
 
 
 
   27 Kasım 1987 İstanbul Fatih Cerrahpaşa doğumlu olan Kaymakamımız aslen Kastamonu Devrekani’lidir. İlköğrenimini Fatih Hobyarlı Ahmet Paşa İlköğretim Okulunda Orta öğrenimini Fatih Koca Mustafa Paşa Lisesinde Yüksek öğrenimini Kütahya Dumlupınar Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümünde tamamlamıştır.
   Halen Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Uluslar arası İktisat alanında yüksek lisansa devam etmektedir.
Kamuda ilk olarak İstanbul Sosyal Güvenlik Kurumu, Beşiktaş Sosyal Güvenlik Merkezi’nde icra Takip ve Haciz servisinde İcra Memuru olarak göreve başlamıştır.
    Daha sonra İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü’nün açmış olduğu sınavı kazanarak Tekirdağ’da İl Göç uzman yardımcısı olarak görev yapmıştır.
    Son olarak da İçişleri Bakanlığınca yapılan Kaymakam Adaylığı sınavını kazanarak 103. Dönem Kaymakam Adayı olarak mesleğe intisap etmiştir.
   Tekirdağ Kaymakam Adayı olarak , Tekirdağ Valiliğinde İl Stajı Tekirdağ Çorlu ve Çanakkale Gelibolu İlçelerinde Kaymakam Refikliği Stajı,İstanbul’da Mülkiye Başmüfettişi Sayın Bahadır Karakaya ile Teftiş Stajını tamamlamıştır.
    Eskişehir Sarıcakaya İlçesinde Kaymakam Vekilliği yapmıştır.
İngiltere’nin Portsmouth Şehrinde LSI ( Language Specialists İnternational)’ da dil eğitimi almıştır.
  İçişleri Bakanlığı Eğitim Daire Başkanlığınca düzenlenen Kaymakamlık Kursunu başarıyla tamamlamış olup 2017/230 sayılı Müşterek Kararname ile Konya’nın YUNAK İlçesine atanmıştır.
Kaymakam Fatih CIDIROĞLU, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Ayşe CIDIROĞLU hanımefendi ile evlidir.